Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 431 936

Jak dbać o tradycyjne parkiety?

Jeśli zainwestujemy w parkiet z najlepszej jakości materiałów i będziemy go odpowiednio konserwować, z pewnością będziemy się cieszyć nim przez długie lata. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, pielęgnacja tradycyjnych parkietów nie jest niczym skomplikowanym, a sukcesywnie wdrażana, przyniesie najlepsze efekty w postaci pięknie wyglądającej podłogi. Jednak, w jaki sposób to zrobić? Zapraszamy do przeczytania artykułu na ten temat.

 

Jak czyścić drewniany lakierowany parkiet?

Aby zachować tradycyjny parkiet w jak najlepszym stanie, powinniśmy codziennie go odkurzać lub zamiatać, a przy większych zabrudzeniach myć przy pomocy specjalnych detergentów przeznaczonych do parkietów. Dlaczego? Codzienne zabrudzenia, które przenosimy na obuwiu, takie jak kurz, czy piach, niestety zdzierają powierzchnię parkietu. Lakierowane podłogi drewniane odkurzamy miękką końcówką odkurzacza, by uniknąć zarysowań. Gdy zdecydujemy się na mycie, pamiętajmy o dokładnym wyciśnięciu mopa, ponieważ taka podłoga nie lubi nadmiaru wody. 

 

Jak dbać o parkiet olejowany?

Tradycyjne parkiety często bywają olejowane. Ich powierzchnia jest często mniej odporna na uszkodzenia, niż w przypadku podłóg lakierowanych, jednak faktura jest zdecydowanie mniej śliska, a designem lepiej pasują do nowoczesnych domów z uwagi na podobieństwo do naturalnej odsłony drewna. Olejowane parkiety są dla ciebie idealnym rozwiązaniem, jeśli cenisz sobie strukturę drewna, widok słojów i naturalną kolorystykę. Warto jednak pamiętać, żeby olejowane podłogi z drewna chronić przed działaniem wody, piasku i zanieczyszczeń. Co kilka tygodni należy używać natłuszczającego mydła, które pielęgnuje podłogę i pozostawia powłokę ochronną, z kolei raz do roku konieczne jest zastosowanie oleju pielęgnacyjnego.