Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 431 936

Pomiary wilgotności i wytrzymałości – Toruń

W SEMA wykonujemy pomiary wilgotności i wytrzymałości drewna w Toruniu i całym województwie kujawsko-pomorskim. Mamy niezwykle dokładną aparaturę pomiarową, dzięki której możemy uzyskać szczegółowe dane dotyczące materiału. Co więcej, nasz zespół doświadczonych specjalistów charakteryzuje się rozległą wiedzą technologiczną, dzięki czemu jest w stanie prawidłowo odczytać wyniki pomiarów, a także przewidzieć dalsze zachowanie się drewna i oszacować jego żywotność. Dzięki temu można rozpocząć odpowiednie prace konserwacyjne, które mają za zadanie odpowiednio zabezpieczyć drewniane powierzchnie, takie jak: tarasy, parkiety, panele i inne. Dlatego, wszystkich zainteresowanych skorzystanie z naszej oferty, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Toruniu. Dowiedz się więcej o pomiarach wilgotności i wytrzymałości drewna!

 

Na czym polegają pomiary wytrzymałości drewna?

Przeprowadzamy w Toruniu i okolicach pomiary wytrzymałości drewna. Pozwalają one na dokładne poznanie parametrów technicznych danych elementów, co ma ogromne znaczenie w dalszych pracach montażowych lub konserwacyjnych. Warto wiedzieć, że dzięki pomiarom wytrzymałości drewna można określić przeznaczenie danego gatunku. Drewno może być bowiem wykorzystane w różnych celach, lecz nie każdy gatunek nadaje się do wszystkiego. W zależności od indywidualnych cech niektóre z nich idealnie sprawdzą się w roli podłogi drewnianej, a inne kompletnie się do tego nie nadają. Badając wytrzymałość drewna, jesteśmy pewni, że jakość materiałów spełni wymagania konsumentów. Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas!

 

Pomiary wilgotności drewna – Toruń

Wykonujemy niezwykle precyzyjne pomiary wilgotności drewna. Trzeba zaznaczyć, że drewno w zależności od swojego przeznaczenia przemysłowego musi posiadać odpowiednią wilgotność, tak by, w jak najlepszym stopniu spełniło swoją funkcję. Pomiary wilgotności drewna to jedne z podstawowych testów pozwalających sprawdzić, czy dany produkt drewniany sprawdzi się w miejscu przeznaczenia. W zależności od tego czy mamy do czynienia z podłogą drewnianą układaną w pomieszczeniu czy też z tarasem drewnianym znajdującym się na wolnym powietrzu ważne jest by zakresy wilgotności drewna, z których je wykonano, były odpowiednie. Inna wilgotność panuje bowiem na zewnątrz, a inna w pomieszczeniu, co wpływa na naturalny materiał jakim jest drewno, które będzie pracować, czyli zmieniać swe wymiary. Właśnie dlatego tak ważną rolę odgrywają pomiary wilgotności drewna, bo dzięki nim można mieć pewność, że klient otrzyma materiał o odpowiednich parametrach.

Zobacz również nasze inne usługi:

Zapraszamy do kontaktu!