Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 431 936

Blog

wzór parkietu

W jakich wnętrzach sprawdzą się tradycyjne parkiety?

Parkiet to idealne rozwiązanie, gdy chcesz, by pomieszczenie wyglądało przytulnie, elegancko i zarazem modnie. Drewno to materiał bardzo trwały, wręcz ponadczasowy, który przy odpowiedniej konserwacji nie tylko nie zniszczy się, ale szlachetnieje i pięknieje, szczególnie jeśli poddamy je co jakiś czas procesom renowacyjnym. W których pomieszczeniach drewniane tradycyjne parkiety będą wyglądać najlepiej? Sprawdzamy.

Czytaj więcej

lakierowanie parkietu dębowego

Jak dbać o tradycyjne parkiety?

Jeśli zainwestujemy w parkiet z najlepszej jakości materiałów i będziemy go odpowiednio konserwować, z pewnością będziemy się cieszyć nim przez długie lata. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, pielęgnacja tradycyjnych parkietów nie jest niczym skomplikowanym, a sukcesywnie wdrażana, przyniesie najlepsze efekty w postaci pięknie wyglądającej podłogi. Jednak, w jaki sposób to zrobić? Zapraszamy do przeczytania artykułu na ten temat.

Czytaj więcej

drewniana podłoga w pokoju

Podłoga z desek czy paneli?

Deski podłogowe i panele, pomimo że z pozoru są bardzo podobne, to różnią się pod wieloma względami. Panele powstają bowiem z materiałów drewnopochodnych, czyli płyt HDF i MDF, których powierzchnia jest laminowana papierem imitującym strukturę drewna. Niektóre panele powlekane są dodatkową warstwą żywicy chroniącą przed zarysowaniami i odpryskami. Panele występują w różnych klasach odporności na ścieranie i zużycie.

Czytaj więcej

wykonywanie wylewki

Jakie deski do ogrzewania podłogowego?

Na ogrzewanie podłogowe najlepiej wybierać deski podłogowe odpowiednio wysezonowane, charakteryzujące się niskim oporem cieplnym oraz właściwą konstrukcją. Drewno jako naturalny materiał pracuje – pochłania i oddaje wilgoć, w wyniku czego kurczy się i pęcznieje. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się deski warstwowe, które wykazują większą stabilność wymiarową, ponieważ krzyżowa konstrukcja ogranicza pracę drewna. Produkty dostosowane do ogrzewania podłogowego oznaczane są specjalnym piktogramem.

Czytaj więcej

mężczyzna buduje drewniany taras

Jak zbudować taras drewniany?

Taras jest miejscem, gdzie spędza czas cała rodzina, od wiosny do jesieni. Powinien być wykonany z desek, ponieważ drewno wprowadza przyjazny klimat, a poza tym jest ciepłym materiałem, więc możemy poruszać się na boso. Wybierzmy surowiec najwyższej jakości.

Czytaj więcej

drewniana podłoga

Jak zaimpregnować podłogę drewnianą?

Drewniana podłoga musi okresowo konserwowana. Pokryta odpowiednim preparatem długo pozostanie piękna, nie będzie zmieniała koloru i będzie chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Czytaj więcej

olejowanie parkietu

Zalety olejowania parkietu

Codzienne użytkowanie parkietu sprawia, że jest on poddawany licznym, często niezwykle wymagającym próbom. Skutkiem tego jest zużycie zewnętrznej warstwy ochronnej drewna, co prowadzi do odsłonięcia głębszych partii na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak uszkodzenia mechaniczne, wahania temperatury, promieniowanie słoneczne, mikroorganizmy, wnikanie brudu czy kontakt z wodą. Aby uniknąć tego typu sytuacji, a zarazem przedłużyć żywotność parkietu, warto przeprowadzać regularne zabiegi pielęgnacyjne, do których zalicza się m.in. olejowanie drewnianej podłogi.

Czytaj więcej

listwa podłogowa

Jak poprawnie zamontować listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe pełnią funkcję nie tylko ozdobną. W przypadku podłóg z paneli lub desek chronią one szczelinę dylatacyjną przed nachodzeniem się na siebie listew. Zasłaniając „przerwę” między podłogą ścianą ułatwiają one utrzymanie tego miejsca w czystości. Drugim obszarem zastosowań, jest możliwość ukrycia za nimi różnego rodzaju przewodów urządzeń elektrycznych. Na co zwrócić uwagę podczas ich montażu?

Czytaj więcej

podłoga z desek

Jak wyremontować podłogę ze starych desek?

Podłogi ze starych desek są wyjątkowo urokliwe, zdarza się jednak, że wymagają gruntownego remontu. Jak go zaplanować, aby efekt był naprawdę spektakularny?

Czytaj więcej

malowanie podłogi

Jak zmienić kolor drewna na podłodze?

Drewniana podłoga zawsze była, jest i będzie modna. Wygląda bardzo stylowo i nadaje całemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Ma jeszcze jedną zaletę. Gdy się zniszczy lub gdy chcesz zmienić wystrój, możesz poddać ją renowacji całkowicie zmieniając jej kolor. Jednak, aby efekt był zachwycający, trzeba przede wszystkim wiedzieć jak przygotować podłoże oraz jak zmienić kolor drewna na podłodze. Dowiesz się tych rzeczy z tego artykułu.

Czytaj więcej