Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 431 936

Blog

parkiet na podłodze

Dlaczego warto wykorzystać gotowe parkiety?

Gotowe parkiety to innowacyjne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność wśród osób planujących remont lub budowę domu. 

Czytaj więcej

drewniana podłoga

Czym jest mozaika tradycyjna, a czym mozaika przemysłowa?

Mozaika tradycyjna, nazywana również mozaiką klasyczną, to sposób układania parkietu, który opiera się na ręcznym wykonywaniu wzorów z małych kawałków drewna. W przeszłości była to bardzo popularna technika stosowana w pałacach, kościołach i innych reprezentacyjnych budynkach. Mozaika tradycyjna pozwala na tworzenie unikatowych kompozycji, które nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter.

Czytaj więcej

deska na podłogę

Jakie drewno sprawdzi się na deski podłogowe?

Marzysz o pięknej drewnianej podłodze? Nic dziwnego, to znakomity pomysł! Jednak przy szerokiej gamie dostępnych rodzajów drewna, może być trudno zdecydować, który z nich jest najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Nasz przewodnik zawiera przegląd różnych dostępnych rodzajów drewna, uwagi dotyczące wyboru odpowiedniego drewna oraz wskazówki dotyczące instalacji i konserwacji.

Czytaj więcej

deski podłogowe

5 zalet wykorzystania desek podłogowych

Deski podłogowe, jako popularne rozwiązanie w dziedzinie wykończeń podłóg, od lat zdobywają uznanie projektantów i inwestorów. Podpowiadamy, dlaczego tego rodzaju materiał jest tak chętnie wykorzystywany we wnętrzach domów. 

Czytaj więcej

przekrój stropu z podłogą

Frezowanie podkładów pod posadzki - korzyści z gładkiego wykończenia

Frezowanie podkładów, to technika stosowana od wielu lat w celu uzyskania idealnego poziomu podkładu pod posadzki. Polega ona na użyciu różnych narzędzi do odcięcia materiału z podłoża w celu stworzenia gładkiej i równej powierzchni. Technika ta jest często wykorzystywana przy budowie, remontach mieszkań i renowacji budynków, ponieważ w rezultacie otrzymujemy zdecydowanie bardziej niezawodną i trwałą podłogę, niż w przypadku zwykłego ułożenia płytek lub innych materiałów na danej powierzchni.

Czytaj więcej

wzór parkietu

W jakich wnętrzach sprawdzą się tradycyjne parkiety?

Parkiet to idealne rozwiązanie, gdy chcesz, by pomieszczenie wyglądało przytulnie, elegancko i zarazem modnie. Drewno to materiał bardzo trwały, wręcz ponadczasowy, który przy odpowiedniej konserwacji nie tylko nie zniszczy się, ale szlachetnieje i pięknieje, szczególnie jeśli poddamy je co jakiś czas procesom renowacyjnym. W których pomieszczeniach drewniane tradycyjne parkiety będą wyglądać najlepiej? Sprawdzamy.

Czytaj więcej

lakierowanie parkietu dębowego

Jak dbać o tradycyjne parkiety?

Jeśli zainwestujemy w parkiet z najlepszej jakości materiałów i będziemy go odpowiednio konserwować, z pewnością będziemy się cieszyć nim przez długie lata. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, pielęgnacja tradycyjnych parkietów nie jest niczym skomplikowanym, a sukcesywnie wdrażana, przyniesie najlepsze efekty w postaci pięknie wyglądającej podłogi. Jednak, w jaki sposób to zrobić? Zapraszamy do przeczytania artykułu na ten temat.

Czytaj więcej

drewniana podłoga w pokoju

Podłoga z desek czy paneli?

Deski podłogowe i panele, pomimo że z pozoru są bardzo podobne, to różnią się pod wieloma względami. Panele powstają bowiem z materiałów drewnopochodnych, czyli płyt HDF i MDF, których powierzchnia jest laminowana papierem imitującym strukturę drewna. Niektóre panele powlekane są dodatkową warstwą żywicy chroniącą przed zarysowaniami i odpryskami. Panele występują w różnych klasach odporności na ścieranie i zużycie.

Czytaj więcej

wykonywanie wylewki

Jakie deski do ogrzewania podłogowego?

Na ogrzewanie podłogowe najlepiej wybierać deski podłogowe odpowiednio wysezonowane, charakteryzujące się niskim oporem cieplnym oraz właściwą konstrukcją. Drewno jako naturalny materiał pracuje – pochłania i oddaje wilgoć, w wyniku czego kurczy się i pęcznieje. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się deski warstwowe, które wykazują większą stabilność wymiarową, ponieważ krzyżowa konstrukcja ogranicza pracę drewna. Produkty dostosowane do ogrzewania podłogowego oznaczane są specjalnym piktogramem.

Czytaj więcej

mężczyzna buduje drewniany taras

Jak zbudować taras drewniany?

Taras jest miejscem, gdzie spędza czas cała rodzina, od wiosny do jesieni. Powinien być wykonany z desek, ponieważ drewno wprowadza przyjazny klimat, a poza tym jest ciepłym materiałem, więc możemy poruszać się na boso. Wybierzmy surowiec najwyższej jakości.

Czytaj więcej