Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 431 936

Blog

wykonywanie wylewki

Jakie deski do ogrzewania podłogowego?

Na ogrzewanie podłogowe najlepiej wybierać deski podłogowe odpowiednio wysezonowane, charakteryzujące się niskim oporem cieplnym oraz właściwą konstrukcją. Drewno jako naturalny materiał pracuje – pochłania i oddaje wilgoć, w wyniku czego kurczy się i pęcznieje. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się deski warstwowe, które wykazują większą stabilność wymiarową, ponieważ krzyżowa konstrukcja ogranicza pracę drewna. Produkty dostosowane do ogrzewania podłogowego oznaczane są specjalnym piktogramem.

Czytaj więcej

mężczyzna buduje drewniany taras

Jak zbudować taras drewniany?

Taras jest miejscem, gdzie spędza czas cała rodzina, od wiosny do jesieni. Powinien być wykonany z desek, ponieważ drewno wprowadza przyjazny klimat, a poza tym jest ciepłym materiałem, więc możemy poruszać się na boso. Wybierzmy surowiec najwyższej jakości.

Czytaj więcej

drewniana podłoga

Jak zaimpregnować podłogę drewnianą?

Drewniana podłoga musi okresowo konserwowana. Pokryta odpowiednim preparatem długo pozostanie piękna, nie będzie zmieniała koloru i będzie chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Czytaj więcej

olejowanie parkietu

Zalety olejowania parkietu

Codzienne użytkowanie parkietu sprawia, że jest on poddawany licznym, często niezwykle wymagającym próbom. Skutkiem tego jest zużycie zewnętrznej warstwy ochronnej drewna, co prowadzi do odsłonięcia głębszych partii na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak uszkodzenia mechaniczne, wahania temperatury, promieniowanie słoneczne, mikroorganizmy, wnikanie brudu czy kontakt z wodą. Aby uniknąć tego typu sytuacji, a zarazem przedłużyć żywotność parkietu, warto przeprowadzać regularne zabiegi pielęgnacyjne, do których zalicza się m.in. olejowanie drewnianej podłogi.

Czytaj więcej

listwa podłogowa

Jak poprawnie zamontować listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe pełnią funkcję nie tylko ozdobną. W przypadku podłóg z paneli lub desek chronią one szczelinę dylatacyjną przed nachodzeniem się na siebie listew. Zasłaniając „przerwę” między podłogą ścianą ułatwiają one utrzymanie tego miejsca w czystości. Drugim obszarem zastosowań, jest możliwość ukrycia za nimi różnego rodzaju przewodów urządzeń elektrycznych. Na co zwrócić uwagę podczas ich montażu?

Czytaj więcej

podłoga z desek

Jak wyremontować podłogę ze starych desek?

Podłogi ze starych desek są wyjątkowo urokliwe, zdarza się jednak, że wymagają gruntownego remontu. Jak go zaplanować, aby efekt był naprawdę spektakularny?

Czytaj więcej

malowanie podłogi

Jak zmienić kolor drewna na podłodze?

Drewniana podłoga zawsze była, jest i będzie modna. Wygląda bardzo stylowo i nadaje całemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Ma jeszcze jedną zaletę. Gdy się zniszczy lub gdy chcesz zmienić wystrój, możesz poddać ją renowacji całkowicie zmieniając jej kolor. Jednak, aby efekt był zachwycający, trzeba przede wszystkim wiedzieć jak przygotować podłoże oraz jak zmienić kolor drewna na podłodze. Dowiesz się tych rzeczy z tego artykułu.

Czytaj więcej

podloga

Podłoga olejowana czy lakierowana?

Podłoga jest elementem, który w każdym domu stanowi bardzo ważną część. Nie chodzi tylko o kwestie wykończenia, choć jej wykonanie z płytek, paneli czy parkietu, o różnym wzornictwie stanowi często o sukcesie wystroju wnętrza. Parkiet można układać prosto lub w mozaikę, z różnych odmian drewna. Podłoga zapewnia przede wszystkim komfort poruszania się po pomieszczeniach, a zastosowanie podgrzewania podłogowego, sprawia, że nieprzyjemne odczucie zimna jej nie towarzyszy.

Czytaj więcej

parkiet

Jak usuwać subit z podłoża?

Subit to substancja, która w latach 90. była powszechnie używana np. do podklejania parkietów. Problemem okazuje się jednak fakt, że stare podłogi drewniane, parkiety, czy też posadzki, których montaż przeprowadzono z użyciem subitu, zagrażają zdrowiu ludzi i zwierząt. Dziś coraz głośniej się na szczęście o tym mówi i coraz więcej właścicieli „starych parkietów” decyduje się usunąć subit z podłoża, zastępując go atestowanymi, bezpiecznymi klejami, czy też preparatami stabilizującymi podłogi. Dziś podpowiemy, w jaki sposób bezpiecznie usunąć subit z podłoża?

Czytaj więcej

pomiar wilgotności drewna

Na czym polega pomiar wilgotności drewna?

Wilgotność drewna to stosunek masy wody zawartej w drewnie do masy tego drewna, wyrażany w gramach lub procentach. Kupując i obrabiając drewno, a także rozpalając nim w kominku wielokrotnie słyszymy o jego wilgotności. Jest to niezwykle ważny parametr w ocenie jakości i trwałości.

Czytaj więcej