Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 431 936

Cyklinowanie – Toruń

Świadczymy usługę cyklinowania parkietu w Toruniu i całym województwie kujawsko-pomorskim. Nie tylko dysponujemy specjalistycznymi cykliniarkami, ale również mamy szeroką wiedzę oraz ogromne doświadczenie w zakresie konserwacji, naprawy i montażu podłóg drewnianych. Nasza wieloletnia praktyka zawodowa i zaangażowanie w każdą realizację pozwalają nam uzyskiwać świetne rezultaty. Cyklinowanie to proces, który głęboko ingeruje w powierzchnię drewna, dlatego niezwykle ważne jest, aby przeprowadzić go umiejętnie. Wszelkie błędy w tym zakresie mogą prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia powierzchni. Dlatego, decydując się na cyklinowanie parkietu, najlepiej zlecić to zadanie profesjonalistom. W SEMA od początku swojej działalności stawiamy na zadowolenie naszych klientów. Możesz przekonać się o tym już dziś, wystarczy, że się z nami skontaktuj. Sprawdź nas!

 

Kiedy warto zdecydować się na cyklinowanie?

Już od wielu lat zajmujemy się cyklinowaniem w Toruniu i okolicach. Mamy odpowiednie umiejętności i sprzęt, które są gwarantem solidnie oraz rzetelnie wykonanej pracy. Warto wiedzieć, że podłogi należą do tych elementów budynku, które są nieustannie eksploatowane. Z tego powodu stale narażone na uszkodzenia mechaniczne, obciążenia zmiany temperatur i wilgoci po prostu zużywają się. Remonty podłóg wydają się niezbędnym elementem utrzymania ich w dobrym stanie po latach użytkowania.

Do remontu podłogi można podejść dwojako. Jeżeli zużyciu uległa jedynie jej wierzchnia warstwa, wtedy warto postawić na cyklinowanie parkietu. W przypadku konieczności przeprowadzenia większego remontu wymienia się całą podłogę, pamiętając o odpowiednim przygotowaniu podkładów pod posadzkę parkietową.

 

Na czym polega cyklinowanie?

Cyklinowanie to proces, który polega na usunięciu wierzchniej warstwy parkietu przy pomocy odpowiedniego urządzenia (tzw. cykliniarki). W przypadku, gdy jakość materiału, z którego wykonano parkiet jest w dobrym stanie, a ponadto został on prawidłowo ułożony, najczęściej wystarczającym zabiegiem będzie przeprowadzenie cyklinowania. Cyklinowanie parkietu polega na usunięciu jego wierzchniej warstwy, nie ruszając przy tym samej konstrukcji podłogi. Proces ten wykonuje się przy użyciu cykliniarki, która usuwa powłoki lakiernicze i zniszczone warstwy drewna. W kolejnych etapach zabezpiecza się powierzchnię. Można zastosować olejowanie parkietu, które przedłuży jego trwałość i nada klasycznego wyglądu. Alternatywą dla olejowania jest lakierowanie powierzchni parkietu. W razie pytań związanych z naszą ofertą prosimy o kontakt.

Zadzwoń do nas!