Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 431 936

Olejowanie parkietu – Toruń

Świadczymy usługę olejowania parkietu w Toruniu i całym województwie kujawsko-pomorskim. Mamy rozległą wiedzę i ogromne doświadczenie w zakresie konserwacji, naprawy i montażu podłóg drewnianych. Wieloletnia praktyka zawodowa pozwoliła nam wyselekcjonować preparaty, które najlepiej nadadzą się do olejowania, zapewniając jednocześnie; estetyczne wykończenie podłogi oraz solidne zabezpieczenie drewnianego parkietu. Nasi specjaliści mają odpowiednie umiejętności, dzięki którym mogą realizować zlecenia szybko, wydajnie i przede wszystkim bezpiecznie dla konserwowanej powierzchni. Warto bowiem wiedzieć, że nieprawidłowo przeprowadzone olejowanie może prowadzić do uszkodzenia parkietu np. w formie nieestetycznych przebarwień. Dlatego, jeśli poszukujesz profesjonalnych usług związanych z konserwacją drewna, to serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Toruniu. Dowiedz się więcej o naszej ofercie!

 

Olejowanie parkietu – co warto o nim wiedzieć?

Wykonujemy olejowanie parkietów w Toruniu i okolicach. Jest to jedna z dwóch metod zabezpieczania podłóg drewnianych przed uszkodzeniami. Olejowanie cieszy się dużą popularnością wśród osób, które chcą uwydatnić naturalny charakter drewna i podkreślić walory estetyczne parkietu. Choć metoda ta nie jest tak popularna, jak lakierowanie, to posiada jednak swoje zalety, do których zaliczyć można następujące:

  • użycie naturalnych preparatów,
  • głęboką penetrację oleju w drewno, dzięki czemu zabezpiecza się nie tylko samą powierzchnię, ale grubszą warstwę parkietu,
  • zabezpieczenie olejem uodparnia drewno na działanie wilgoci,
  • w razie potrzeb możliwość punktowej renowacji parkietu, którą następnie pokrywa się olejem,
  • uwydatnienie rysunku drewna, w tym jego słojów.

 

Jak przebiega olejowanie parkietu drewnianego?

Zajmując się olejowaniem parkietu drewnianego, zawsze sięgamy po sprawdzone i bezpieczne preparaty, które umożliwiają głębokie zabezpieczenie drewna oraz uzyskanie głębokiego naturalnego koloru. Warto wiedzieć, że olejowana powierzchnia powinna być na wstępie odpowiednio przygotowana. Podłogę po cyklinowaniu należy odpowiednio odpylić, usuwając resztki zanieczyszczeń. W przypadku przetarcia powierzchni wilgotną szmatką pozostawia się ją do całkowitego wyschnięcia. Proces olejowania należy przeprowadzać się na czystej, suchej i gładkiej powierzchni surowego drewna.

Olej przed rozpoczęciem nakładania powinien być dokładnie wymieszany, a pomieszczenie musi posiadać wentylację. Dopływ powietrza oznacza szybsze schnięcie i utwardzanie oleju, a ponadto niweluje intensywny zapach żywic. Proces nakładania oleju najlepiej dostosować do zaleceń jego producenta, przy czym należy dopilnować, aby preparat został rozprowadzony równą warstwą. Po wchłonięciu oleju przez drewno można przystąpić do jego polerowania. Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty, to serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Zadzwoń do nas!