Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 431 936

Jakie drewno sprawdzi się na deski podłogowe?

Marzysz o pięknej drewnianej podłodze? Nic dziwnego, to znakomity pomysł! Jednak przy szerokiej gamie dostępnych rodzajów drewna, może być trudno zdecydować, który z nich jest najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Nasz przewodnik zawiera przegląd różnych dostępnych rodzajów drewna, uwagi dotyczące wyboru odpowiedniego drewna oraz wskazówki dotyczące instalacji i konserwacji.

 

Różne rodzaje drewna na podłogi

Drewniane deski podłogowe występują w wielu rodzajach, z których każdy ma swoje unikalne cechy, dlatego wybrać takie drewno, które najlepiej odpowiada potrzebom domowników. Dąb jest popularnym wyborem ze względu na swoją trwałość i estetykę. Sosna to również powszechny, ale jaśniejszy i nieco bardziej miękki materiał. Orzech włoski to ciemniejsze drewno, które może dodać luksusowego akcentu do każdego pomieszczenia.

 

Czym się sugerować przy wyborze?

Przy wyborze drewna na podłogę, ważne jest, aby rozważyć rodzaj drewna, jego twardość i odporność na wilgoć. Twarde drewno, takie jak dąb lub orzech, jest bardziej trwałe niż miękkie rodzaje, takie jak sosna lub cedr. Dodatkowo, niektóre gatunki drewna są bardziej odporne na wilgoć niż inne, co sprawia, że lepiej nadają się do pomieszczeń podatnych na wysoką wilgotność lub uszkodzenia spowodowane przez wodę, jak łazienka czy kuchnia.

 

Instalacja i konserwacja drewnianej podłogi

Instalacja drewnianych desek podłogowych wymaga starannego przygotowania podłoża oraz użycia odpowiednich narzędzi i materiałów. Ważne jest, aby upewnić się, że podłoże jest równe i czyste przed ułożeniem desek. Warto powierzyć montaż profesjonalnej firmie, takiej jak przedsiębiorstwo Sema z Torunia, które od wielu lat sprzedaje i montuje podłogi drewniane z najlepszej jakości materiałów w całym województwie kujawsko-pomorskim.