Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 431 936

Jak zaimpregnować podłogę drewnianą?

Drewniana podłoga musi okresowo konserwowana. Pokryta odpowiednim preparatem długo pozostanie piękna, nie będzie zmieniała koloru i będzie chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

W jaki sposób można zabezpieczyć drewnianą podłogę?

Drewniana podłoga to doskonały wybór dodaje uroku oraz podkreśla wyjątkowość wnętrza. Do wyboru mamy dużo odmian drewna z całego świata, o różnej barwie i twardości. Bez względu na to, jaki gatunek drewna wybierzemy, należy pamiętać o właściwej pielęgnacji. Przy użyciu odpowiednich środków możemy utrzymywać posadzkę w nienagannym stanie. Prawidłowe wykończenie sprawia, że łatwiej utrzymać podłogę w czystości. Do pielęgnacji drewnianej podłogi olejowanej najbardziej nadają się woski i oleje. Oleje wnikają w strukturę włókien i w ten sposób wydobywają naturalne piękno posadzki drewnianej. Woski tworzą na powierzchni film ochronny oddzielający drewno od czynników zewnętrznych. Podłogi lakierowane konserwujemy za pomocą impregnatów, które chronią powierzchnię przed uszkodzeniami i przywracają blask starym powłokom.  Jeśli chcemy, aby nasza podłoga była dobrze położona i zakonserwowana, wybierzmy Firmę SEMA.

 

Dlaczego impregnacja podłogi jest ważna?

Podstawą pielęgnacji drewnianej podłogi jest impregnacja. Decyzję o formie impregnacji należy podjąć już na etapie wyboru desek podłogowych, ponieważ niektóre metody takiego zabezpieczenia mogą zmieniać ich barwę. Zmiana barwy jest bardzo często przez klientów pożądanym efektem prac wykończeniowych posadzek drewnianych. Służą do tego oleje, woski i  bejce dające szeroki wybór. Podkreślona zostaje w ten sposób naturalna struktura drewna i intensywność koloru. Podłoga pokryta odpowiednio dobranym preparatem będzie wyglądała elegancko przed długi czas. Dzięki środkom impregnującym można zmniejszyć także naturalną nasiąkliwość tego surowca, a także uodpornić go na niekorzystne działanie promieni słonecznych.