Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 431 936

Jak zbudować taras drewniany?

Taras jest miejscem, gdzie spędza czas cała rodzina, od wiosny do jesieni. Powinien być wykonany z desek, ponieważ drewno wprowadza przyjazny klimat, a poza tym jest ciepłym materiałem, więc możemy poruszać się na boso. Wybierzmy surowiec najwyższej jakości.

 

Dlaczego warto taras pokryć drewnem?

Mając taras, nie potrzebujmy schodzić do ogrodu, by spędzać czas na świeżym powietrzu, kiedy latem temperatura przekracza 25 st. C. Ustawiamy parasol, stolik, krzesła ogrodowe i możemy schładzać się napojami i spożywać posiłek. Odczuwamy zupełny luz, bo możemy przebywać w koszulce, stroju kąpielowym, w dresie czy w szlafroku.  Przydomowa przestrzeń wymaga przede wszystkim odpowiedniego wykończenia. Podłogę warto pokryć drewnem, ponieważ doskonale się prezentuje i zapewnia wygodę podczas korzystania z tarasu. Surowiec jest idealny do poruszania się na boso, co istotne jest szczególnie dla dzieci. Jest twardy i odporny na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Warunkiem jest zakupione wysokiej jakości drewno, dlatego warto skontaktować się z firmą SEMA, która zaoferuje najlepszy materiał, w atrakcyjnej cenie oraz wykona montaż, udzielając na niego gwarancji.

 

Jak zbudować taras drewniany?

Montaż tarasu drewnianego wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale też praktycznej. Potrzebujemy pewnych umiejętności, przydatne jest doświadczenie. Dlaczego?  Ponieważ przed przystąpieniem do zadania musimy przygotować podłoże, żeby było twarde i stabilne. Układamy najpierw legary tarasowe, by do nich mocować deski, pamiętając o zachowaniu lekkiego spadku, by ułatwić w przyszłości odpływ wody z tarasu. Powinniśmy zachować odstępy między deskami, ponieważ drewno reaguje na zmienne warunki pogodowe i może pęcznieć czy wysychać. Obowiązkowo pokrywamy materiał olejem ochronnym, który pozwala zachować oryginalny wygląd. Sama budowa tarasu wydaje się prostą czynnością, ale chodzi nie tylko o ułożenie desek, ale by po roku, nie uległy zniszczeniu.