Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  602 431 936

Na czym polega bezpyłowe cyklinowanie podłóg?

Podłogi w domowych wnętrzach pełnią bardzo ważną role. Często wybieraną opcją są wygodne i uniwersalne parkiety. Popularność zyskały dzięki prostocie, naturalności oraz ciepłym barwom. Jednak należy mieć na uwadze, że każda drewniana podłoga prędzej, czy później będzie wymagała odświeżenia. Aby po latach przywrócić blask drewnianej podłodze, wykonuje się bezpyłowe cyklinowanie podłóg.

 

Czym jest cyklinowanie bezpyłowe?

Cyklinowanie to nowoczesna metoda do odnawiania drewnianych podłóg. Aby przywrócić podłodze pierwotny wygląd używa się urządzeń cyklinujących, które mają za zadanie zetrzeć zniszczoną warstwę podłogi. Usuwając zniszczoną warstwę podłogi należy zachować ostrożność, ponieważ powinno usuwać się bardzo cienką nawierzchnię podłogi drewnianej.

W celu renowacji parkietów używa się takich urządzeń jak cykliniarka oraz szlifierka krawędziowa, na których montowane są papiery ścierne o odpowiedniej gradacji. Cyklinowanie zaczyna się od zeszlifowania powierzchni podłogi za pomocą papieru o największej gradacji, a potem stopniowo się ją zmniejsza. Cyklinowanie bezpyłowe wyróżnia się tym, że urządzenia wykorzystywane podczas cyklinowania posiadają wbudowany odkurzacz, który na bieżąco pochłania pył i kurz powstający podczas prac. Dzięki temu zwiększa się komfort osoby obsługującej maszynę, a co więcej, po skończonych pracach zostaje niewiele osadów do posprzątania.

 

Kiedy zdecydować się na cyklinowanie?

Podłogi drewniane wraz z upływem czasu oraz eksploatowania mogą się wycierać lub zmieniać barwy. Ponadto mogą ulec uszkodzeniom i zarysowaniom mechanicznym. Dlatego, jeśli zauważymy, że stan podłogi uległ pogorszeniu, warto skorzystać z usług cyklinowania. Nasi specjaliści z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu szybko przywrócą blask podłodze drewnianej. Co więcej, cyklinowanie doskonale przygotowuje podłogę do prac konserwacyjnych oraz do zabezpieczenia lakierami, które przedłużają trwałość podłóg drewnianych. Dlatego przed każdym malowaniem podłogi zaleca się również jej cyklinowanie.